בדיקת מזגן

אם יש לכם תקלות במזגן עליכם להזמין בדיקת מזגן. מזגנים יכולים לסבול מתקלות שונות המשבשות את עבודתם. התקלות יכולות להיות תוצאה של התקנה חובבנית, כמו גם תוצאות של בלאי טבעי ושימוש לא נכון במזגן. בכל מקרה של תקלה, יש לפנות לשירותיו של טכנאי מוסמך לצורך ביצוע בדיקת מזגן.

תקלות במזגן הן כל סוג של תקלה אשר משבשת את פעולתו התקינה. זהו יכול להיות מזגן שאינו מקרר או אינו מחמם, באופן חלקי או מלא. זהו יכול להיות מזגן אשר במהלך עבודתו מפיק רעשים חריגים, מזגן שיש ממנו נזילות מים וכו. טכנאי מוסמך אשר יבצע בדיקת מזגן יאתר את מקור התקלה ויבצע את התיקון הדרוש. בהתאם לסוג התקלה יכולים להיות תיקונים שונים אשר כוללים החלפת רכיבים במזגן ומילוי של גז מזגנים. אך במקרים רבים בסך הכול יש צורך בעבודות תחזוקה וניקיון פשוטות אשר יאפשרו למזגן לפעול באופן פעיל. ראוי לציין שיתכנו גם בעיות חשמליות, אשר אינן קשורות למזגן באופן ישיר, אך משפיעות על פעילותו.

מתי להזמין בדיקת מזגן?

אם יש לכם תקלה בפעולת המזגן, כמובן שתרצו להזמין בדיקת מזגן. אך לפעמים כדאי גם להזמין בדיקת מזגן תקופתית אפילו אם אינכם מבחינים בתקלה. מה גם שבבדיקה שכזו ניתן לבצע ניקוי ומניעה של תקלות. בתקופת הקיץ ישנו שימוש נרחב מאוד במזגנים, ובאופן טבעי ישנן יותר תקלות כתוצאה מבלאי, או תקלות קיימות שמתגלות רק עכשיו אחרי חודשים שלא השתמשתם במזגן. לכן מוטב לבצע בדיקת מזגן בשלהי האביב, רגע אחד לפני שמתחיל השימוש האינטנסיבי במזגן. אם תבצע בדיקת מזגן בזמן תוכלו להבטיח לעצמכם קיץ ללא תקלות.

בעיות בשלט

במקרים רבים ישנן בעיות בשלט ואנשים עשויים לחשוב שמדובר בבעיה במזגן. בהחלט היו מקרים בהם אנשים הזמינו בדיקת מזגן בטענה שהמזגן אינו עובד ובסוף התגלה כי בסך הכול יש להחליף סוללות בשלט. לכן במידה והמזגן שלכם ”אינו עובד“, ורגע לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים לצורך בדיקת מזגן, וודאו כי מדובר בבעיה בשלט. וודאו שהסוללות תקינות, תוכלו לנסות אותן במכשיר אחר. במידה והסוללות תקינות נסו לראות האם  ישנו אור אינפרא אדום בשלט. במידה והכול תקין והמזגן עדיין לא עובד, יתכן כי מדובר בבעיה חשמלית במזגן או בעיה הקשורה ביחידת השליטה במזגן המתקשרת עם השלט.

לסיכום, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים לצורך ביצוע בדיקת מזגן באופן תקופתי ולפני התקופה שבה עושים שימוש אינטנסיבי במזגן. בישראל ברוב אזורי הארץ עיקר השימוש הוא לצורך קירור הבית בחודשי הקיץ ולכן האביב הוא התקופה הטובה ביותר להזמנת בדיקת מזגן. וודאו שאתם מזמינים את השירות אצל טכנאי מזגנים מוסמך ומנוסה אשר יודע לאתר את הבעיות ולהעניק את שירותי התיקון המקצועיים.