מזגן לא עובד אבל נדלק

אם מזגן לא עובד אבל נדלק, עשויות להיות לכך מספר סיבות המובילות לקלקול הזה. ריכזנו עבורכם מספר טיפים לבדיקת מזגן לא עובד שנדלק, כולל המלצות לקריאת שירותי טכנאי מזגנים מוסמך. הנה כל מה שצריך לדעת במקרים אלו.

אם הגעתם הביתה והדלקתם מזגן בשנייה שנכנסתם בדלת, כנראה שאמצע יולי-אוגוסט. ואם זה הזמן בשנה, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להעביר בבית עוד שניה אחת עם מזגן שלא עובד. בשורה התחתונה, מזגנים חייבים להיות תקינים בחודשים האלו בשנה, וברך כלל יהיה מומלץ לערות בדיקת תקינות מזגן לפני שהקיץ מתחיל. אבל אם כבר הגעתם לקיץ והמזגן אינו תקין, הנה כמה פעולות שאפשר לבצע. ראשית, האם כדאי לנתק את המזגן מהחשמל? נענה על זה כאן.

האם כדאי לנתק את המזגן מהחשמל בכדי לאפסו?

בכדי לאפס את המערכת האלקטרונית של המזגן, במקרים רבים יהיה אפשרי לנתק את כבל החשמל מהשקע ולקוות לטוב. יהיה מומלץ להמתין לפחות דקה, מאחר שחלק מהמערכות האלקטרוניות מתאפסות לאחר זמן זה. אם זה לא עבד, ייתכן שישנה עינית מקולקלת, אולי פילטרים סתומים, אולי קבל מנוע שהתקלקל ועוד.

בין אם נראה לכם שהתקלה היא כזו או אחרת, יהיה חשוב לקבל את האבחון המקדים של טכנאי מזגנים מומלץ למזגן לא עובד אבל נדלק. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה מדובר גם במנוע מאוורר חיצוני או פנימי. המנועים האלו אחראיים על תפקודו התקין של המאוורר. אם מנוע המאוורר לא תקין, ייתכן שהמזגן יידלק אבל לא יפלוט אוויר כלל.

 החלפת כרטיס פיקוד דיגיטלי למזגן

כרטיס פיקוד דיגיטלי הוא למעשה ה"מוח" של המזגן. משם מתקבלות ההוראות לתפקודו של המזגן, מה שעשוי גם להתקלקל לפעמים. כדאי לדעת, החלפת כרטיס פיקוד אלקטרוני עשויה להיות יקרה. בעוד שבחלק מהמזגנים כרטיס פיקוד זה יעלה כ-1,500 ₪, במזגנים מסוימים הכרטיס יהיה אפילו יקר יותר.

ואחד הדברים שהכי מומלץ לבדוק הוא, העניין של פילטרים סתומים במזגן. פילטר סתום במזגן עשוי להוביל לכך שהמזגן יעבוד, אבל לא ייפלט ממנו כלל אוויר, לא חם ולא קר. ברוב סוגי המזגנים אפשר לשלוף בקלות את הפילטרים ולנקות אותם תחת זרם של מים.

רן שירותי מיזוג אוויר תיקון מזגנים בכל הארץ

אתם מוזמנים להסתייע בנו, חברת רן שירותי מזוג אוויר. בכל תקלה שהיא, אנו שולחים אליכם טכנאי מזגנים מוסמך אשר בקיא בכל סוגי התקלות במזגנים. עם המון ניסיון ורצון אמיתי לסייע לכל לקוח ולקוחה, אנחנו נוכל לפתור את בעיות המזגן שלכם במחירים האטרקטיביים ביותר.