מזגן קופא

כנראה שאין משהו יותר מרגיז מאשר מזגן קופא או לא תקין. כשזה קורה, ההמלצה הגורפת היא לתקן אותו לפני שהקיץ מתחיל. מאחר שהעונה החמה היא עמוסה בתחום מיזוג האוויר, עשוי להיות לכם מורכב לאתר טכנאי מזגנים מומלץ למזגן קופא. הקיץ בפתח? יש לבצע בדיקת תקינות מזגן. הנה כל הפרטים.

אם המזגן בבית קופא, או במקום העבודה, עשויות להיות לכך מספר סיבות. לרוב, מזגן קופא בעקבות טמפרטורת איוד נמוכה אשר גורמת למזגן לקפוא. טמפרטורת האיוד הנמוכה היא של הגז הנוזלי אשר זורם במערכת מיזוג האוויר. יחד עם זאת, גם חשוב לאפיין את המקום שבו נוצר הקיפאון והקרח. האם נוצר קרח ביחידה הפנימית של המזגן? אולי החיצונית? טכנאי מזגנים מוסמך קודם כל יבדוק את מקור התקלה. לאחר מכן יוכל להציע לכם את פתרונות התיקון הנדרשים.

ניקוי פילטרים תמיד מומלץ

מזגן קופא בגלל סיבות שונות, לעיתים גם בגלל תקלות וכשלים שאתם יכולים לסדר בעצמכם. למשל, פילטרים סתומים לגמרי. אם הפילטר סתום לחלוטין, אתם בדרך כלל תראו קרח שנוצר באזור הזה של הפילטרים.

לרוב, הקרח ייווצר באזור של תריסי המזגן. בכדי לסדר את התקלה, אתם תצטרכו לשלוף את פילטרים המזגן ולנקות אותם ידנית. בדרך כלל אפר לנקות את הפילטרים האלו גם מתחת זרם של מים פושרים. אם אתם מסתבכים עם ניקוי פילטרים למזגן, אפדר להסתייע בשירותיו של טכנאי מזגנים מומלץ למזגן קופא.

מעברים סתומים וצנרת סתומה מובילים לקיפאון מזגן

במקרים לא מעטים, ייתכן שאחד המעברים בצנרת המזגן סתומים. כשהצנרת של המזגן סתומה, למעשה נוצר מעין "פקק" של טיפות המים אשר אמורות להתנקז החוצה. טיפות המים האלו אמורות להתנקז החוצה דרך צינור הפליטה, מה שמונע את הקיפאון.

אם הטיפות האלו נאגרות בתוך הצנרת, אתם בדרך כלל תבחינו בקרח שנוצר סביב צינור הפליטה החיצוני של המזגן. מעבר לסיבות האלו שציינו עד כה, מזגן קופא גם בעקבות קבל מנוע מאייד תקול, עודף גז במערכת המיזוג, צינור דחיסה קפוא ועוד.

רן שירותי מיזוג אוויר לכל סוגי המזגנים

בין אם המזגן קפא לכם, או שמא ישנה תקלה אחרת, אנו נשמח להיענות לקריאתכם. חברת רן שירותי מיזוג אוויר עוסקת בתחום תקלות מזגנים והתקנת מזגנים מזה שנים רבות. אנחנו מספקים שירות מהימן עם אחריות על כל תיקון תקלה, ונשמח להגיע גם אליכם. צרו עמנו קשר וקבלו הצעת מחיר אטרקטיבית לתיקון מזגנים מכל הסוגים ובפריסה ארצית.