תיקון מקררים

המקרר הוא דבר חשוב מאוד בכל בית. בימינו כאשר אנו עורכים את כל הקניות שלנו בצור מרוכזת בסופרמרקט, המקרר הביתי הוא המקום שבו אנו שומרים את מצרכי המזון הכוללים ירקות, משקאות, דגים, בשרים, גבינות ועוד. המקרר מאפשר לנו לשמור על המוצרים לאורך זמן וליהנות ממוצרי מזון זמינים בבית. אך כאשר ישנן תקלות במקרר הדבר משבש את פעולתו ולכן אנו זקוקים לשירות של תיקון מקררים. ומכיוון שהמקרר תופס מקום כל כך חשוב ומרכזי בחיינו, אנו  זקוקים לשירות של תיקון מקררים באופן דחוף.

מקררים אנו מוצאים בכל בית, אך אסור לנו לשכוח שגם עסקים רבים עושים שימוש במקררים וגם הם עשויים להזדקק לשירותי תיקון מקררים. אלו עשויים להיות עסקים בתחום המזון אשר תקלה במקרר משבשת את פעילותם, כמו גם משרדים המחזיקים מקרר במטבחון או פינת הקפה להנאתם של העובדים.

סוגי תקלות במקררים

יתכנו סוגים שונים של תקלות במקרר שלכם, להלן כמה דוגמאות לסוגי תקלות שכיחות. כמובן שהמידע הוא לצורך ידע כללי ואין זה תחליף לבדיקה מקצועית מידי טכנאי מקררים מוסמך.

רמת קור נמוכה מידי או רמת קור מופרזת – הטמפרטורה במקרר נשלטת על ידי התרמוסטט אשר אמור לווסת את הטמפרטורה. כאשר ישנה תקלה בתרמוסטט אתם עלולים להיתקל בבעיות מסוג זה. במקרה שכזה טכנאי תיקון מקררים מבצע החלפה של התרמוסטט.

במקרים אחרים הסיבה לרמת קור נמוכה, או חוסר קירור, אינה קשורה לתרמוסטט אלא לדליפה של גז. במקרה שכזה לא סתם מזמינים טכנאי למילוי גז, יש לאתר את מקור הדליפה ולתקן אותה. במצב טבעי גז אינו אמור להשתחרר מהמקרר ולכן אין טעם למלא גז ללא תיקון הבעיה.

הצטברות קרח – מקררים מודרניים אינם מפיקים קרח כמו המקררים הישנים, יש בהן מערכות אשר נועדו למנוע זאת. אם מצטבר לכם קרח במקרר זוהי יכולה להיות בעיה הקשורה לתרמוסטט, הטיימר וגוף החימום אשר נועד להפשיר את הקרח או סתימה בצינור הניקוז. בטרם תזמינו שירות תיקון מקררים תוכלו לנסות לנתק את המקרר ל 24 שעות ולראות האם הבעיה חוזרת. אך מכיוון שאתם תלויים מאוד במקרר, מוטב מלכתחילה לפנות לטכנאי מקררים. לטכנאי יש את הידע והניסיון לאבחן את מקור הבעיה וליישם את התיקון הנדרש.

נזילות מים – נזילות מים יכולות להיות סימפטום של אחת הבעיות האחרות שהוזכרו. למשל אם יש בעיה בתרמוסטט או דליפת גז אשר גורמת לרמת קור נמוכה, או בעיה הגורמת להצטברות קרח, אנו עלולים לחזות גם בנזילות מים ויש צורך בתיקון מקררים. אך יתכן גם שהבעיה פשוטה יותר ופשוט מדובר בסתימה של צינור הניקוז. כאשר ישנה סתימה בצינור הניקוז המים אינם מגיעים לקערת האידוי וחודרים אל המקרר עצמו.

אלו הן מספר תקלות שכיחות וקריטיות במקררים. אך ככל שהמקררים הופכים להיות משוכללים יותר ובעלי פונקציות רבות, אנו עלולים לפגוש גם סוגים של תקלות אחרות הדורשות תיקון מקררים.